×

Yaz Düğünleri

Yaz mevsimi… deniz, güneş, renkli kokteyller ve bir de düğünlerin zamanı.

Güneşin pozitif enerjisi yaz mevsimini kutlamalar için ideal kılıyor. Sıcak havalar daha rahat ve renkli kıyafetlerle özgürce giyinmemize olanak sunsa da altın kural katılınacak davete göre giyinmek. Bunun için en önemli rehber aldığınız davetiye. Bazı davetiyeler “black tie, resmi, casual” gibi ibarelerle yönlendirme yaparak işinizi kolaylaştırmakta. Ancak bu tarz notların düşülmediği davetiyeler dahi nasıl giyineceğiniz konusunda ipuçları sunmakta. Emin olamadığınız zamanlarda özen göstermeyi salaşlığa tercih etmelisiniz, şık olduğunuz için kimse sizi eleştirmez ve davet sahibine verdiğiniz değeri yansıtmış olursunuz. Ancak davet sahibini ve konumuz düğünler olduğuna göre damadı gölgede bırakmak da hoş olmayacaktır.

Sahil düğünü
Yazın sahilde gerçekleşecek bir düğün daveti için ilk akla gelen seçenek keten ve koton kumaşlar. Bunları ekru, bej, açık kahve, taş, açık mavi renklerinde seçebilirsiniz. Takımlarınızı kombinlerken kareli desenli gömleklerden uzak durun. Çok açık mavi yada beyaz gömlek uygun olacaktır. Ceket yerine pantolonla takım yelek de tercih edebilirsiniz.

Kır düğünü
Açık havada yapılacak bir kır düğünü renk konusunda daha cesur davranmak için en uygun okazyon. Mavi, gri, bej rengi takımları pembe, lila, mavi gömleklerle, çiçek desenli renkli kravatlarla kombinleyebilirsiniz. Eğer düğün akşam saatlerinde olacaksa gömleğinizi beyaz seçmeniz daha uygun olacaktır, lacivert pantolonla kullanacağınız kemik bir ceket de tercih edebilirsiniz.

Salon düğünü
Mevsim yaz da olsa düğün daveti bir balo salonunda gerçekleşiyorsa çok daha özenli olmalısınız. Davetin yapıldığı mekan, partnerinizin kıyafeti, düğün sahibine yakınlığınızı dikkate alarak smokin yada takım elbise giymeye karar verebilirsiniz. Smokin kullanımı git gide artıyor ve kesin kurallarıyla sizi gömlek&aksesuar seçimi yapmaktan kurtarır. Beyaz atayaka gömlek & papyon ve siyah rugan ayakkabı ile kullanmalısınız. Siyah smokine alternatif olarak lacivert de tercih edebilirsiniz. Smokin yerine takım elbise kullanacaksanız siyah yada koyu lacivert olmalı. Gece daveti için mutlaka beyaz gömlek ve siyah ayakkabı kullanmalısınız. Kravat tercihiniz ise düz renklerde tercihen siyah, beyaz, koyu gri ve saten yada ipek olmalıdır.

SMOKIN & ABİYE

Bir Muzaffer Çaha smokini nin benzersiz olmasının sırrı, size özel yaratılmış dizaynı, alternatifsiz kumaş seçimi ve detaya gösterilen önemde gizlidir. Size özel günlerinizde size özel kıyafetler ilkesi ile hazırladığımız smokinler tamamen sizi yansıtır.