×

BİYOGRAFİ

Muzaffer Çaha ismi, Türkiye’de erkek moda literatürünü oluşturan ilk isim olma özelliğini taşır. Baba mesleği dolayısı ile iç içe olduğu kumaşları işlemeyi dönemin efsanevi terzilerinin yanında öğrendi. İtalya’da aldığı dizayn eğitimi sonrası modacı kimliğini hakkı ile kazandı. Tasarım, model, kalıp ve terzilik alanlarında tam donanımlı bir sanatçı olan Çaha dünya çapında modacı sıfatını hak eden ender dizaynırlardan biridir.

1970’li yıllarda dünya çapında büyük moda evlerinin seri üretimlerini yaptıktan sonra yaratıcılığını sonuna kadar kullanabileceği özel tasarım alanına yöneldi. Herbiri sanat eseri değerinde olan tasarımlarını başta sanata ve sanatçıya değer veren  Zeki Müren olmak üzere dönemin en gözde sanatçıları için hazırladı.

Kreasyonlarını takdir gördüğü her yere taşıyan Muzaffer Çaha sanatın takdir edildiği ülkelerin başında gelen A.B.D.’de kreasyonlarını bir Türk modacısı olarak sergiledi. Diyarbakır’da doğup, İstanbul’da sanat hayatına başlayan, İtalya’da eğitim gören sanatçı birçok farklı kültürden etkilenerek kendine özgü stilini yarattı. Her zaman farklı tasarımlara imza atmasının nedeni modayı takip etmek yerine modayı yaratan kişi olmasıdır.

Türkiye’nin yanısıra yurtdışında da özel amaçlar için özel koleksiyonlar hazırladı. Yurt içi ve yurt dışında birçok vakıf ve hayır kurumu yararına defileler düzenleyen Çaha sanatının insanlık için önemli işlevlerde de kullanılmasına imkan sağladı. Son 10 yıldır yeni dünyanın jet sosyetesine özel davetli modacı olarak defileler düzenleyen Muzaffer Çaha ülkesinin ulusal değerlerini asla ihmal etmedi. Katıldığı tüm uluslararası organizasyonlarda kendi ülkesinin kültürel değerlerinden esinlendi ve büyük beğeni topladı.  

SMOKIN & ABİYE

Bir Muzaffer Çaha smokini nin benzersiz olmasının sırrı, size özel yaratılmış dizaynı, alternatifsiz kumaş seçimi ve detaya gösterilen önemde gizlidir. Size özel günlerinizde size özel kıyafetler ilkesi ile hazırladığımız smokinler tamamen sizi yansıtır.